Los Angeles’ta düzenlenen CES 2017 ile birlikte , yeni TV modelini duyurdu. Yeni Shield TV özellikleri, pek çok yeni teknolojiyi de bünyesinde barındırmasıyla dikkatleri üzerine topladı.

Nvidia Shield TV özellikleri!

Yeni Nvidia Shield TV özellikleri arasında en çok dikkat çeken detay, 4K vurgusu oldu. konsollarının da 2017 yılında en çok 4K oyunculuk ve HDR desteği ile gündemde kalacağı düşünüldüğünde, Nvidia Shield TV modeli de bu noktada geri kalmamak adına gerekli düzenlemeleri yapmış gibi görünüyor.

4K ve HDR desteğini sunan Nvidia Shield TV, böylece Video desteği ile birlikte 4K ve HDR içerikleri de sunabilecek. Altını çizilen detay ise, bu 4K ve HDR desteğinin, ilk defa bir Android TV ile sunulması oldu.

Bunlarla birlikte yeni Nvidia Shield TV, Google’ın sesli asistanı ile birlikte de çalışıyor. Google Home ürünü gibi çalışabileceğine dikkat çekilen Shield TV, Nvidia’nın Now servisine de erişim yapabiliyor.

Son olarak değinmek gerekirse yeni Nvidia Shield TV fiyatı, 199 dolar olarak belirlenmiş durumda. Nvidia Spot aksesuarları için ise 49,99 dolar fiyat etiketi hazırlanmış. Sahip olduğu fiyat etiketleri ile Nvidia Shield TV çıkış tarihi, ocak ayının sonu olacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here