Lamborghini Huracan diğer modellere nazaran giriş seviyesinde ve yol odaklı spor otomobil olarak tasarlandı.

Huracan Performante, dünyanın en zorlu pisti olarak anılan Nürburgring Nordschleife’de yeni bir rekor kırdı!


Lamborghini, giriş seviyesi ve daha yol odaklı özel yapım Huracan modelini Cenevre Uluslararası Fuarı 2017’de tanıttı. Karşınızda, rekorları alt üst eden Lamborghini Huracan Performante süper .

Elektrikli bisiklet mi, yoksa motorsiklet mi?

Lamborghini Huracan Performante en zorlu pistin kralı oldu

Bagaj kapağında büyük bir hava yönlendirici kanat taşıyan ve aktif aerodinamik cihazlar kullanan Lamborghini Huracan Performante, kısa bir süre önce Almanya’nın ünlü Nürburgring Nordschleife pistinde 6:52.01 süreyle tur rekoru kırmıştı. Dünyanın en zorlu pisti ve Green Hell olarak da anılıyor. Huracan böylece, daha önce Porsche 918 Spyder’ın ettiği rekoru 5 saniye farkla geçerek zirvenin yeni sahibi oldu.

Lamborghini Huracan, dünyanın en zorlu pisti Nürburgring Nordschleife’de test edildi.

Lamborghini Huracan Performante teknik özellikleri

Huracan Performante, geliştirilmiş aktarma organlarına sahip ve V10 motoru ile 640 beygir güç üretebiliyor. Yeni bir şase kurulumu uygulanan modelde, geliştirilmiş egzoz ve ekstra karbon fiberle daha hafif bir gövde sağlanmış. 7 hızlı çift kavramalı vites ve yeni Pirelli lastikler önemli detaylar arasında yer alıyor. Yeni Arancio Anthaeus isimli mat turuncu rengin sunulduğu Lamborghini Huracan Performante yaklaşık 275 bin dolarlık fiyata sahip.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here