Microsoft, Windows Vista için desteğini kesiyor. XP den sonra sıra Vista da.

’un işletim sistemleri arasında büyük eleştirilere ve kullanıcılar tarafından beğenilmeyen , 2017 yılı içerisinde tarihe gömülecek. Desteğini keseceğini belirten , Windows XP ile yollarını ayırdığı gibi şimdi Windows Vista ile ayıracak.


Microsoft‘un belirttiği üzere Windows Vista için verilen desteğin 2017 yılının Eylül ayında tamamen keseceğini açıkladı. İşletim sistemi bu tarihten sona hiçbir güvenlik güncelleştirmesi alamayacak ve kötü yazılımlar, virüsler için bilgisayarınız risk arz edecek. Microsoft aslında Vista için desteğini uzun zamandır kesmişti. 10/04/2012 tarihinde Windows Vista için kesilen destek, şu zamana kadar son çırpınışları oynuyordu.

BİLGİSAYARINIZ RİSK ALTINDA OLABİLİR!

Windows XP ile aynı kaderi paylaşacak olan Vista için Microsoft uyarılarda bulunuyor. Windows Vista’yı desteğin sona erdiği günden itibaren kullanmak sizin için büyük sorunlara neden olabilir. Güvenlik güncelleştirmelerini alamayacağı için, virüslere tamamen açık bir PC kullanmak pekte tavsiye edilmeyecek bir işletim sistemi olacak.

Desteği kesilecek olan Vista içinde, Microsoft Security Essentials programı için bir süre daha güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek. Fakat bu, işletim sisteminizin güvenli olması için yeterli bir koruma sağlamayacak.

Hatırladığımız üzere bir çok kullanıcısının beğenisini fazlasıyla kazanan işletim sistemi XP olmuştu. Daha sonrasında 2007 yılı içinde modern ve bazı ek özellikleri barındıran Vista ortaya çıkmıştı. Ancak Vista, birçok pc kullanıcısı tarafından beğenilmedi. Örneğin benim kullandığım zamanlarda Vista için Ram katili bir işletim sistemi olarak hafızalarımda yer edinmişti 🙂

Bu sebeple, bizler de kullanmış olduğunuz bilgisayarınızdaki  işletim sisteminizi ‘a terfi etmenizi öneriyoruz.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here