, kullanıcılar tarafından merakla beklenen yeni özelliğini duyurdu. Popüler mesajlaşma uygulaması bugünden itibaren iki aşamalı güvenlik sistemine geçiş yaptı.

Kullanıcıların severek kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların güvenliğine önem veren en iyi mesajlaşma uygulamalarından biri. Bu özelliğini korumak isteyen WhatsApp, uygulamasına her gün bir yenilik getirerek kullanıcıların güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Popüler uygulama, bir süredir az sayıdaki WhatsApp kullanıcısı üzerinde test ettiği çift aşamalı doğrulama sistemini bugün itibariyle tüm kullanıcılarına sundu.

Whatsapp Artık Internet Olmadan Mesaj Gönderebilirsiniz

WHATSAPP 6 HANELİ KOD İLE ARTIK DAHA GÜVENLİ

Birçok kurumun ve uygulamanın çoktan kullanmaya başladığı çift aşamalı güvenlik sistemi, artık WhatsApp kullanıcıları tarafından da kullanılacak. Sistemin aktifleştirilmesi de oldukça kolay. Çift aşamalı güvenlik sistemini kullanmak isteyen kullanıcıların uygulama üzerinden yapması gerekenler ayarlar sekmesinden hesabı seçip iki aşamalı doğrulamayı aktif etmesi gerekiyor. Aktifleştikten sonra sistem, sizden 6 haneli bir kod girmenizi istiyor. Girdiğiniz 6 haneli kodun zor ama unutulmayacak, akılda kalıcı bir kombinasyonda olmasında fayda var. Ancak kodun unutulması durumunda panik yapmaya da gerek yok zira WhatsApp tarafından e-posta yoluyla kodun kaldırılması sağlanabiliyor. Öte yandan WhatsApp, doğrulamayı sağlayabilmek için yazılan kodu belli aralıklarla kullanıcıya soracağını da belirtiyor.

WhatsApp, yeni devreye soktuğu çift aşamalı doğrulama sistemiyle herhangi bir hesaba giriş yapmaya çalışan kötü niyetli kişilerin işini bir hayli zorlaştırdı. Çift aşamalı doğrulama seçeneğini uygulama içinde bulamayan kullanıcıların İOS cihazlar için üzerinden, cihazlar için ise Mağazası üzerinden WhatsApp uygulamalarını güncellemeleri gerekiyor.

Teknobaraka.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here