Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kullandığımız akıllı cihaz uygulamaların yerlerini birde sahte yazılımlar almaya başladı. İşte yüklememiz gereken bir uygulama daha! Gold !


2017 yılı içinde ortaya çıkan, ancak bir süre sonra ortalıktan kaybolan , tekrar ortalıkta dolanmaya başladı. Uygulamanın yüklenmesi halinde WhatsApp’a bazı ek özellikleri katacağını vaad eden program, Akıllı cihazlarınızdaki kişisel bilgilerinizin ele geçirilmesi anlamına geliyor. Uzmanlar bu tür programların yüklenmemesini, uygulama güncellemeleri yada güvenlik güncelleştirmelerini orjinal sitelerinden dikkatli bir şekilde yapmalarını kullanıcılara öneriyorlar.

WhastApp Gold adındakı bu casus yazılım tamamen bir dolandırma amaçlı bir program olduğunu altını çizelim.

SANATÇI VE ÜNLÜLER KULLANIYOR PALAVRASI!!!

Son zamanlarda dolandırıcılık vakaları giderek artmakta. Kötü amaçlı insanlar açığa çıkan her uygulama için farklı bir algı oluşturmaktalar. WhatsApp Gold yazılımı ise bunlardan sadece bir kaçı. Uygulama bazı reklam sayfalarında yada ortamlarında “Ünlülerin kullandığı bu uygulama hayatınızı bambaşka bir hale sokacak” gibi şişirme yazılar ile dolu.  İşte bu program da bunlardan biri. WhatsApp Gold, kullanıcılara WhatsApp üzerinden yükseltilmesi için yoluyla davetiye atılıyor. Kullanıcı bu uygulamayı yüklediği taktirde cihazındaki kişisel bilgileri kötü amaçlı insanlara açık kapı bıraktığı anlamına geliyor.

Sonuç olarak bu tarz uygulamalara kanmayın, inanmayın. Dolandırıcılığın giderek fazlalaştığı bu günlerde tüm insanları bilinçlendirelim.

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı eksik etmeyin.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here