Artık eski model akıllı telefonlarda dönemi sona eriyor!

Akıllı telefonların bir zaman en çok satılanlar listesinde yer alan, ancak günümüz itibarıyla esamesi bile okunmayan cihazlar için Whatsapp bu günden itibaren desteğini keseceğini açıkladı. WhatsApp, bu ay itibariyle bazı ve sürümlerinden desteğini sonlandıracağını duyurdu. Peki WhatsApp’ın desteğini keceği sürümler hangisi? İşte cevabı!

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz yıl olması gerektiği gibi bazı modellerden desteğini sonlandırmıştı. Eski sürümlerden kurtularak WhatsApp geliştirici ekibinin işini azda olsa kolaylaştırmayı hedefleyen WhatsApp, aynı mantık çerçevesinde devam ederek bu ay itibariyle bazı eski sürüm iOS ve Android cihazlardan desteğini kesecek.

Peki WhatsApp Hangi iOS ve Android Sürümlerinden Desteğini Kesecek?

İlk açıklamaya göre Ocak 2017 itibariyle; BlackBerry 10, BlackBerry OS, Nokia Symbian S60, Nokia S40, Android2.1 ve Android 2.2, Windows Phone 7 ve iPhone 3GS/iOS 6 sürümlerine verdiği desteği sonlandıracaktı. Ancak gelen tepkiler çok olunca firma, geri adım atarak bu kararından vazgeçmişti.

BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 telefonlarda desteğini 30 Haziran 2017 tarihine kadar verilen destek süresi uzatılmıştı. Fakat söz konusu iOS ve Android için böylesi bir erteleme olmayacak. Android 2.1, Android 2.2 ve iOS 6 sürümlerinden, 31 Ocak 2017 tarihinden verilen destek kesilecek. Bu sürümü kullanan kullanıcılar bundan sonra WhatsApp’ı kullanamayacak. Çünkü 31 Ocak sonrasında WhatsApp desteği son bulumş olarak kullanılamaz hale getirilecek.

Bu sürümleri kullanan kullanıcılar için kendi blog’u üzerinen öneride bulunan WhatsApp, yeni bir telefon modeliyle WhatsApp uygulamasını kullanmaları daha iyi olacaktır sözlerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here