Turkcell, için Teknoloji Özelliğini Ücretsiz Sundu!

4.5G uyumlu cihazı olan abonelerin VoLTE&VoWifi destekleyen cihazlarla abone olarak HD ses ve video arama yapabildikleri servistir.
Normalde LTE şebekesini kullanırken, sesli arama yapılmak istendiğinde teknoloji değişikliği olmakta ve cihaz 4.5G’den 3G’ye geçerek çağrıyı başlatmaktadır. VoLTE teknolojisi ile 4.5G kapsaması iyi olduğu sürece, teknoloji değiştirmeden kullanıcı 4.5G şebekesinde çağrı başlatıp, 4.5G’de çağrıyı sürdürebilmektedir.

Vowifi Avantajları Neler?

VoWiFi ile beraber yurt dışındayken, Türkiye’deki konuşma tarifenizle telefonla konuşabileceksiniz. Hizmeti başka bir operatör üzerinden değil de WiFi ağındaki internet üzerinden sunan bu teknolojisi, yurtdışı görüşme masraflarını operatör ve kullanıcı tarafından düşürüyor.

VoWiFi, yurtiçinde de devreye girebiliyor. Mobil kapsamanın olmadığı yerlerde ya da zayıfladığı yerlerde, WiFi ağı mevcutsa, konuşmalarınızı WiFi üzerinden yapabileceksiniz.

Hücresel kapsamanın olmadığı yerlerde bağlantının koptuğu yerlerde  WiFi üzerinden internet erişimi var ise HD kalitesinde ses ve video arama ile görüşme yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here