’nin 2017 yılı için hazırladığı yeni mimarisi RYZEN testleri internete sızdı ve büyük merakla beklenen sonuçlar herkesi heyecanlandırdı.

sektörünün en büyük devlerinden olan AMD, 2017 yılı için yepyeni işlemcisini duyurmuştu. Ryzen ile birlikte gelen yenilikler en büyük rakibi İnteli zorlayacak gibi görünüyor. Tanıtımda yapılan testler İntelin en üst seviye 6900K işlemcisine kafa tutar cinsinden gerçekleşti.

 

Yüksek performans ve düşük güç tütekimi AMD’nin yeni işlemciyi ön plana çıkaran özelliklerden. Fransızca Canard PC dergisi, örnek bir işlemciyle elde edilen hız testi sonuçlarını yayınladı. İşlemcinin üst seviye bir model olduğu, 3,15GHz’te çalışan 8 çekirdeğe sahip olduğu anlaşılıyor. Final modellerde bu saat hızının yükseleceğini söylemekte fayda var; ilk örneklerde kısıtlı bir saat hızı kullanılıyor. İşlemci hız testleri, AMD’nin işlemcisinin Intel’in Core 7 6800K işlemcisini fark edilir derecede geçtiğini, yaklaşık 4.000 TL’ye satılan i7 6900K’ya yaklaştığını gösteriyor. Grafikler, işlemcinin genel olarak etkileyici bir performans sergilediğini gösteriyor.İşlemci oyunlarda tablonun en üstlerinde yer almıyor, ancak bug’ların ve optimizasyon eksikliğinin bu aşamada sonuçları etkiliyor olması muhtemel. Bu ilk testlerden herhangi bir sonuca varmak zor, ancak AMD’den yeni bir şeyler bekleyenlerin heyecanlanması için yeteri kadar sebep var gibi görünüyor. AMD’nin yeni nesil işlemcileri 2017 yılının Şubat ayı içersinde raflardaki yerini alması bekleniyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here