, araçlarına (tam otomatik sürüş becerileri sağlayacak şekilde güncellenmiş sensör ve bilgisayar donanımına sahip olanlar için) Autopilot güncellemesini başlatmaya başladı.

Model S ve Model X araçlarını içeren HW2 kiti olan tüm Tesla arabaları günümüzde güncelleştirilmiş Autopilot özelliklerini içeren havadan yazılım güncellemesini alıyor ancak Tesla CEO‘su , yalnızca  “Şu an için modu aktive ederek yazılımın bu haftanın sonlarına kadar etkinleşmesi  bekleniyor” ifadesini kullandı.

HW2 modelleri için güncelleme, 2 Ocaktan beri küçük bir alt grubuyla test edildi ve 1000 araçtan oluşan bir grup, tüm filoya sunum öncesinde doğrulama amacıyla erkenden yenilemeye aldı. Geçtiğimiz hafta Musk, yeni bir HW2 güncelleme revizyonunun yanı sıra gölge modunda daha geniş bir kitleyi ittiğini belirtti. Bu, Tesla ekibinin ilk kurulumundan günümüze kadar birkaç hata çıkardığı anlamına geliyor.

Tesla, yeni yeteneklere uyması için yarı özerk sürüş özelliklerine yaklaşımı yeniden tasarladığından, otomatik yönlendirmeyi ve akıllı hız bakımını içeren özellikler HW2 sensörleri ve bilgisayar donanımı bulunan Tesla sahipleri tarafından kullanılamadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here