Pc Platformu oyuncularının merakla beklediği yaz, kış ve diğer indirimler ile alakalı bilgiler bu yazımızda !

Pc oyuncularının yakından takip ettiği Steam, yılın bazı dönemlerinde oyunlarda büyük indirimler yaptığını hepimiz biliyoruz. Bu indirimler severlerin her zaman yüzlerini güldüren haberler olmuştur. İşte bu haberimizde Steam‘deki büyük indirimler ve tarihler ile ilgili önemli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Kısaca haberimize değinecek olursak, sene içerisindeki büyük ve küçük indirim sıralaması şu şekildedir…

Sene boyunca Steam’deki yaz ve kış indirimleri sadece 1 kere olmaktadır ve bu indimler oyuncuların en çok merakla beklediği indirimler arasında bulunmakta. Ayrıca indirim oranlarındaki En iyi indirim oranına sahip olan dönemlerdir. Yılın Haziran ve Temmuz aylarında başlayıp 10 ve 12 gün arasında devam etmektedir. Oyuncuların yüzlerini güldürecek indirimler %75 – %80 ve %90 gibi oldukça iyi oranlarla sunulmakta. Steam Kış indirimleri ise yılbaşından 1 hafta önce açılıp Ocak ayının 2 ve 3’ne kadar olan süreçtir ve bu tarihlerde kapanır. Kış indirimleri de oyunseverlerin ilgisini çeken büyük indirimlerdendir.

  • Steam Bahar indirimleri. (Cadılar Bayramı İndirimleri)

Steam üzerindeki önemli indirimler arasında Bahar indirimleri yani Black Friday adı aldınta yapılan indirimlerdir. Diğeri ise yaz ilkbahar aylarında Paskalya Bayramı dönemlerinde olan indirimleridir. Zira bu indirimlerin kesin tarihleri bilinmemekle birlikte, mutlaka gerçekleşeceği anlamına gelmez. Fakat Steam büyük olasılıkla bu tarihler arasında indirimler yapmaktadır.

Dünyayın birçok ülkesinde kutlanan Geneleksel Cadılar Bayramı 31 Ekim olarak bilinir. Steam bu tarihi de içine alarak genellikle 2 yada 3 gün süre indirime girer. Adından anlaşıldığı gibi Cadılar Bayramı indirimler arasında Korku – Gerilim tarzındaki oyunlar ön planda tutulur.

Paskalya Bayramı kesin bir tarihi yoktur. Mart ve Nisan ayları sonları baz alınarak Steam bu tarihler arasında indirimler yapmaktadır.

  • Günlük, Haftalık ve Hafta ortası Çılgınlığı İndirimleri. 

Steam’in indirimler arasında yaptığı en çok indirimlerdir. Bu indirimler genellikle hafta sonu hafta içi ve günlük yaptığı indirimledir. Genellikle düşük kaliteli oyunlar olduğu için oyuncular bu indirimlerle pek fazla ilgilenmezler. Fakat bazı günlerde kısa zaman sürelerinde yapılan kaliteli oyunlarda indirimlere girebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here