Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan, üzerinden faaliyetlerini destekleyen ve suç unsurları içeren profil ve sayfaları kendilerine bildirmelerini istedi.

15 Temmuz hain darbe girişimlerinin başarısızlığı sonrasında yaşanan birçok terör olaylarından sonra yetmezmiş gibi birde sosyal medyada utanmadan destekçi olan bir çok insan var. Özellikle son bir aydır şiddetini arttıran terör olayları ciğerimizi faylasıyla yaktı. Tüm dünyanın lanet ettiği terör olayları yetmezmiş gibi birde buna tuz biber olan provakatörler sosyal medyayı işgal etti. Teröre verilen alçak destek çoğumuza bu kadar da vicdan yoksunu olunmaz cümlelerini kullanmamızı sağlar oldu. Milyonlarca insan acıyı bizzat yaşadı fakat bazıları insan canını yok sayıp, haince sosyal medyadaki paylaşımlarına devam etti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğünce sosyal medya üzerinden halkı kin ve nefrete sevk eden, terör örgütü propagandası yapan, terör örgütü ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, devlet büyüklerine hakaret, devletin bölünmez bütünlüğüne, toplumun can güvenliğine kasteden kişiler hakkında çalışma başlatıldı.

Vatandaşlardan sosyal medya üzerinden terör faaliyetlerini destekleyen ve suç unsurları içeren profil ve sayfaları [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] adreslerine bağlantı adresi ve ekran görüntüsüyle bildirmelerini istendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here