, uygulamada gezinirken arkadaşların, grupların,  ve hikayelerinizi uygulamanın en üstünde erişilebilen evrensel bir arama çubuğu ile kullanımı daha kolaylaştı.

  ve kullanıcılarına sunulacak olan arama çubuğu, Snapchat‘tan en iyi içeriği ve sohbetleri aramanıza olanak tanır. Her şeyden önce, görsel stil ve “Hızlı Sohbet” önerileri, belirli bir arkadaşınızın ileti dizisini veya hikayesini çok daha hızlı bir şekilde atmanıza olanak tanır. Snapchat, kendine özgü düzeni ve kullanıcıların etrafında gezinmeyi bildikleri ilkelere nasıl dayandığını nedeniyle bazılarına kafa karıştırıcı olarak alay konusu edildi. Haziran 2016‘da yalnızca gezinme düğmeleri eklendi, ancak kullanıcılar artık arama yoluyla dolaşabilecek. Geliştirilmiş arama, Snapchat izleyicileri kurmayı umut eden markalar, işletmeler ve etkileyenler için büyük bir nimet olabilir. Daha önce, Snapchat yalnızca belirli konuşmaları bulmak için kutucuklar, izlenecek hesaplar ve Haklar’ı veya Üç farklı yerde dağılmış Kanalları keşfetmek için kötü  bir arama arama çıbığu vardı. Snapchat, reklam verenlerin arama sonuçlarının üstüne sponsorlu yerleşim için veya arama arayüzünde öneriler olarak potansiyel olarak ödeme yapmasına izin veriyor. Bu, Snapchat’ın markaların kendi ağında bir kitle kurma arzusundan doğrudan para kazanmasına olanak sağlıyor. 25 milyar dolar civarında beklenen bir bütçe ile 2017 yılında  daha fazla para kazanabilmesi için birçok farklı bir yol olduğunu ispatlayor.

Snapchat, yeni arama çubuğuyla sol taraftaki Bitoji’ye dokunarak kendi profilinize atlayabilirsiniz. Bir arkadaşınızın otomatik öneri kartına veya arama sonucuna dokunursanız, onlarla sohbet etmeye başlarsınız veya anında izlemeye başlamak için Hikaye minik resmine dokunabilirsiniz. Birinin kartına dokunup basılı tutmak mini profillerini gösterir. Bunların ötesinde, Discover kanallarının veya belirli Hikayelerimizin belirli günlük sürümlerini başlıklarından arama yaparak bulabilirsiniz. Artık profilinizde sık sık tıkladığınız “en iyi arkadaşlarınız” ı da görebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here