Playstation 4'e gelen güncelleme hata oluşturdu!

Geçtiğimiz günlerde için gelen güncelleme, beraberinde bir çok sorunu da yanında getirdi. Bir çok kişi için kabusa dönüşen bu hatalı güncellemenin etkilediği sorun ise internet bağlantısında yaşanan kopmalar.

Daha öncesinde gelen güncelleme Playstation 4 için oldukça iyiydi. Depolama ve Boost Mode gibi özellikler ile gelen güncelleme aynı zamanda internet kopmalarına sebep olan problemi de birlikte geldi. Kablosuz bağlantının Wi-Fi ye bağlanamama sorunu bir çok oyuncu için büyük problem. Fakat oluşan neden ile ilgili firma yetkilileri hiç bir açıklamayı yapmaması üzücü.

PS4 Pro için boost (hızlandırma) modu gelecek!

HATAYA SEBEP OLAN GÜNCELLEME HENÜZ ÇÖZÜLMEDİ.

Kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı hatanın sebebi henüz için çözülmüş değil. Bazı oyuncuların sorunlu bir şekilde konsolun ağa bağlansada, bazı kullanıcılar için ağa bağlanmaya çalışırken Wi-Fi şifresi hatalı olduğunu söyleyen uyarı ile karşılaşıldığı belirtiliyor. Kullanıcıların bu sorunu aşmak için uyguladığı yöntemler ağ bağlantıları ayarlarını kapatıp açmak oluyor. Şu an için geçici çözümler uygulansa da uzun vadede büyük sorun yaratacağı kesin. Sorunun temelini oluşturan kodu ise; NW-31297-2 olarak belirtilmekte.

Oyuncular hala bu sorun ile karşılaşmakta. Fakat kullanıcılar internete sağlıklı biçimde bağlanabilmeleri için ethernet kablosunu kullanmaları gerekmekte. Playstation 4 için oluşan bu hatayı ne zaman giderecek bilinmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here