Yeni Nvidia'nın Max-Q teknolojisi, dizüstü bilgisayalara inanılmaz güç katacak.

  oynamak sadece masaüstü bilgisayarlar veya konsollar için mi? Tabikide Hayır. ve Intel’in yeni güncellemeleri taşınabilir aygıtlara masaüstü performansı getiriyor. ’nın Computex 2017’deki en son duyurusu bu mimariyi daha da güçlendiriyor. İşte detaylar.


Ekran kartı üreticisi, oyun dizüstü bilgisayarlarını daha ince, daha sessiz ve daha hızlı hale getirecek GPU üreticisinin yeni bir tasarım projesi olan ‘yu duyurdu . Duyuru, Tayvan’daki devam eden Computex yıllık fuarında CEO Jen-Hsun Huangat tarafından yapıldı.

Max-Q, oyun dizüstü bilgisayarlarını tasarlamak için tamamen yeni bir yaklaşım. Nvidia, üst düzey oyun dizüstü bilgisayarlarını daha ince, daha hızlı ve daha sessiz yapmak için bileşenler ve sistem üreticileriyle birlikte çalışıyor. Tüm dizayn hassas dizayn edilmiş olup dizüstü bilgisayarı, grafik işlemci ünitesini, sürücüleri, termik ve elektrik bileşenlerini vb. içeriyor, böylece maksimum verim elde edilecek.

Nvidia, Max-Q konseptini ‘nın uzaya adamaya misyonuyla karşılaştırıyor. Max-Q aslında atmosferik uçuşta bir roket üzerindeki aerodinamik stresin en üst düzeye çıktığı nokta olarak tanımlanır. Roketin tasarımı Max-Q etrafında hassas bir şekilde tasarlanmıştır. Nvidia, aynı felsefeyi uyguladığını, ancak bunu oyun dizüstü bilgisayarları için tasarladığını iddia ediyor. Bu, bileşenlerin önceki nesil ürünlerin üç kat daha fazla performansla ve üç kat daha fazla uzun ömürle iddaa ediyor.

ESKİYE GÖRE 3 KAT DAHA GÜÇLÜ OLACAK.

Max-Q teknolojisi sayesinde, yüksek performansa sahip dizüstü oyun bilgisayarları  kadar ince olacak ve şu an mevcut olana göre yüzde 70 daha fazla oyun performansı elde edecek.

Max-Q ile dizayn edilen dizüstü bilgisayarların ilk fazı, FinFET 16 nanometre prosesinde üretilen GTX 10 serisi GPU‘ları ve GDDR5X ve GDDR5 kullanacak. Sürücüler, aynı zamanda, mükemmel bir oyun deneyimi eşliğinde en uygun sistem verimliliğini sağlamak için ince ayar yapacaklar. Max-Q dizayn dizüstü bilgisayarlar Game Ready sürücüleri, Nvidia görüntü teknolojisi, VR, 4K oyun vb. Içeren tüm oyun platformunu destekleyecek.

Ayrıyetten GeForce , 1070 ve 1060 GPU’lara sahip Max-Q tabanlı oyun dizüstü bilgisayarları, önde gelen dizüstü bilgisayar bileşenlerinden ve sistem üreticilerinden 27 Haziran‘dan itibaren kullanıma sunulacak.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here