şirketi, üç ayda bir geliri, ikinci çeyrekte yüzde 50’den fazla arttı ve grafik yongalarına olan talebin artması ve kendinden tahrik sistemleri ve yapay zeka gibi hızla büyüyen alanlarda güçlenmesi sayesinde beklentileri yeniliyor!

Thomson Reuters‘e göre, şirket, mevcut çeyrekte analistlerin 1.88 milyar dolarlık beklentilerden marjinal olarak daha yüksek olan 1,90 milyar artı veya eksi% 2‘lik bir gelir tahmini ile gerçekleştirdi.

Toplam gelirinin dörtte birinden fazlasını sağlayan şirketin grafik işlemci birimi geliri, 29 Ocak tarihinde sona eren dördüncü çeyrekte yüzde 57 artarak 1,85 milyar dolara yükseldi.

Şirket, genel olarak, Electronic Arts Inc‘in “Titanfall 2” ve Ubisoft Entertainment SA’nın “Watch Dogs 2” gibi grafiksel olarak talep eden oyunları güçlendirmek için kullanıldığı ileri teknoloji ürünü PC pazarında egemenliğini sürdürdü.

Amazon.com Inc’in Web Services, Corp. Azure ve Alibaba Group Holding Inc’in bulut ticaretini müşterileri arasında sayan şirketin hızla büyüyen veri merkezi işindeki gelir, çeyrekte 296 milyon dolara çıktı.

Nvidia Mali Sorumlusu Colette Kress konferans çağrısında yaptığı açıklamada,” işin sırayla büyümesi bekleniyor” ifadesini kullandı.

Inc tarafından kullanılan DRIVE PX 2 otomatik sürüş sistemini üreten Nvidia‘nın otomotiv sektöründeki satış geliri, yüzde 37.6 artarak 128 milyon dolara çıktı.

Araştırma şirketi FactSet StreetAccount‘a göre analistler, iş dünyasından 135.3 milyon dolarlık gelir bekliyorlardı.

Nvidia‘nın toplam geliri, ortalama analist tahmini 2.11 milyar doların üzerine çıkarak 1.40 milyar $ ‘dan 2.17 milyar dolara yükseldi.

Şirketin net geliri, 655 milyon dolara, yani hisse başına 99 sent’e üç katına çıktı.
Analistler ortalama olarak hisse başına 83 sent kazanç bekliyorlardı.

Nvidia’nın son 12 ayda yaklaşık beş kez yükseliş gösteren hisseleri Perşembe günü saatlik ticarette 115.21 dolarla% 1 düşüş gösterdi.

Reuters

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here