Xiaomi Mi Band 3 akıllı bileklik kullanıyorsanız Çince veya Ingilizce olarak sizlere gelecektir. Android cihazlarda bunu Türkçe çevirmek oldukça basit ve hızlı. Peki ya iPhone nasıl Türkçe çeviririm?


Mi Band 3 iPhone cihazlarda Türkçe çevirmek sıkıntılı olduğu gibi zahmetlidir. Çoğu kişi önce Android bir cihaz ile telefon ile bilekliği eşleştirip Türkçe yapmaktadır ama daha sonra Mi Fit uygulamasına herhangi bir güncelleme geldiğinde akıllı bileklik tekrar Çince veya İngilizce olarak açılacaktır. App Store’den indirmiş olduğunuz Mi Fit uygulaması ne kadar Türkçe olsada bilekliğinizin dilini düzeltmek mümkün görünmez. Aslında telefonunuzu ingilizce diline çevirdiğinizde bilekliğiniz ile senkronizasyon yaptığı anda telefon dili bilekliğinize yansıyacaktır. Önemli olan ana dilimiz Türkçe global olarak gelmediği sürece bir müddet sonra bundan sıkılacaksınız. Peki nasıl Türkçe çeviririm? Arayan bilgisinde Türkçe karakter sorunu var mı gibi sorunlarınız varsa bu şekilde sorun olmayacaktır.

çevirmek için öncelikle App Store’den AmazTools uygulamasını indirin.

Amaztools:  https://itunes.apple.com/tr/app/amaztools/id1386033880?mt=8

Mi Band 3 için 2.0.0.4 sürümü: https://mega.nz/#!4eAhgY7I!1ko5hL2MSoIKUvTYDcTV3jDGpc2fvbJLV6C-XVIv870

Kurulum nasıl yapılır?

  • Mi Fit uygulamasını açın öncelikle eşleştirmeyi yapmanız gereklidir.
  • Amaztools uygulamasını açın
  • Setup seçeneği çıkacaktır buradan eşleşmeyi uygulama ile yapın.
  • Uygulama içinde More.. kısmında Install Custom File kısmında indirdiğiniz Mili_wuhan_TR_M.fw seçin ve Install Custom File içerisinde Install seçeneği çıkacaktır dokunun ve Türkçe’ye çevirmeye başlayacaktır.

Başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Amaztools uygulaması ile uğraşmadan sürekli olarak global Türkçe gelene kadar bu şekilde Türkçe olarak bilekliği kullanmak mümkün. Mi Fit uygulaması güncelleme gerçekleştirdiği sürece bileklik versiyon değişir siz güncel versiyonu indirip yukarıda gösterdiğimiz gibi çevirmeniz mümkün olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here