BDDK'nın aldığı karar ile, kredi kartları e-ticarete kullanıma kapatılacak.

Türkiye’deki Bankacılık faliyetlerini düzenleme ve kurallar koymasıyla bilinen kurum, yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu açıkladığı karar ile tüm kredi kartlarını internet alış-verişine kapatacak. İşte deyatlar!


BDDK‘nin aldığı bu kararla, tüm bankaların kredi kartlarını e-ticarete kullanımlarının kapatılmasını istedi. 176 milyon ve daha sonradan çıkacak olan tüm kartları ilgilendirecek olan bu kararın nedeni ise dolandırıcılık ve sahtekarlığın önüne geçmek.Peki kullanıcıları ne yapması gerekiyor? İşte ayrıntılar…

Hızlı ve Öfkeli 8’in yeni tanıtım videosu yayınlandı!

KREDİ KARTLARI KULLANIMA AÇILACAK MI?

BDDK’nın aldığı bu karar sonrasında insanların kafasında oluşan sorulardan biri  “peki kredi kartları kullanılamayack mı? ” oldu. e kapatılan kredi kartlarını kullanıcılar tekrar kullanmaları tabiki de mümkün. Sadece kart sahipleri bağlı olduğu banka ve şube ile görüştükten sonra internetten alışverişe açmalarını istemeleri olacak. Bunun sebebi ise, kredi kartı kullanıcıların mağdur olmaması için, olası dolandırıcılık ve sahtekarlığın önüne geçmek. Vatandaşın mağdur olmaması için alınan bu karar, 17/08/2017 tarihinde bütün kredi kartları için e-ticarete kapatılacak.

Kredi kartı sahibi insanlar internetten alış-veriş ihtiyaçlarını karşılamak için yapmaları gereken sadece bankalarından verilen onay sonrasında kartlarını kullanıma açtırmak olacak. Öte yandan eğer müşteriler bu seçeneği onaylamadığı taktirde kredi kartları online alış-verişe açılmayacak.


 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here