Artık internetten film izlemek kolay olmayacak. Dünyaca ünlü Torrent sitelerinden ExtraTorrent sitesi yasal kurallar nedeniyle kapatıldı.

Dün itibarıyla dünyanın en büyük sitelerinden biri daha kapatıldı. Gerekçe olarak yasal kurallarla başı dertte olan site, şirketlerinin baskılarına daha fazla dayanamadı ve ExtraTorrent sitesine açılmamak üzere ban uygulandı.


 İnternetten korsan film izlemek internetin iyice yayılmasıyla son derece artmış durumda. Yasal olarak birçok sıkıntısı olan korsan film izleme konusunda adli kurumlar baskılarını artırıyor. Dün akşam saatlerinden itibaren dünyanın en büyük torrent sitelerinden biri olan ExtraTorrent’e girmek isteyenler bir sürprizle karşılaştı. ExtraTorrent içindeki tüm paylaşımları silerek yayın hayatına veda etti.

TEKRAR AÇILMASI İMKANSIZ

Yasal baskılar altında olan torrent siteleri farklı isimlerle tekrar tekrar ortaya çıkarak yayın hayatlarını sürdürmekteler. ExtraTorrent bu şekilde geri dönmeyecek, yetkililer yaptığı açıklamada sunucularındaki tüm verileri kalıcı olarak sildiklerini belirtiyorlar. İnternetten korsan film izlemek isteyenler için büyük bir daha bu şekilde gelmiş oldu. Geçtiğimiz günlerde ’da korsan film konusunda engeller içeren bir yayınlayacağını duyurmuştu.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here