Merhaba sevgili okurlarımız.Günümüzde bir İphone çıktığı gibi satın almak bir trend haline gelmiştir.Öyle ki bazen çıktığı andan itibaren sırada bekleyenleri görmekteyiz.Doların bu denli yükseldiği zamanlarda 6-7 bin tl gibi fiyatı olan İphoneX gerçekten ne kadar gerekli, diğer İphone’lardan çok mu farkı var  bunları derleyeceğiz.Öyle ki İphone 6s ortalama 2 bin tl gibi fiyat varken İphone X 6-7 bin tl arasında olması bekleniyor…

İphone X in İphone 6s’den Farkları Nelerdir?

  • Ekranı 1.1 inç daha büyük, hatta 6s plustan bile 0.3 inç daha büyük. Bu kadar büyük telefon tercihiniz olabilir ancak üstümüzde taşıma açısından nasıl olacağını düşünemiyorum.
  • Kamera olarak ikiside 12mp olarak bir farkları yok. Sadece iphone x de geniş açılı çekebilirsiniz.
  • Face Id ve Touch Id sistemi farklılık gösteriyor.Bence parmak izi ile güvenlik fazlasıyla yeterli ve kullanışlı.Evet yenilik güzel anca Face Id bence tercih sebebi olmamalı…
  • İşlemcisi A9 iken A11 olmuş.Oyun oynamayan veya zor program çalıştırmayan kişilerin A9 işlemci fazlasıyla yeter.Öyle ki iphone kullanıcılarının %60 ı yüksek grafik içeren oyunları oynamadığı tespit edilmiştir.
  • Kablosuz sarj özelliği İphone X de mevcut. Bu özelliği kısaca değinelim.Sarj ederken telefonu kullanamıyorsunuz çünkü stantın üstünde durmadan sarj olmuyor. Bu olumsuz özelliği ile bence tercih edilmemeli çünkü acil durumlarda kablolu olarak zaten kullanabilirsiniz.
  • Iphone X ekran çözünürlüğü açısından iyi bir yerdedir.Bu bir tercih sebebi olabilir ancak gözlerim bu boyutlarda bir görüntüyü 4k veya Hd olmasını ciddi anlamda ayırt edemiyor.Bu yüzden bununda bir tercih sebebi olmaması gerektiğini düşünüyorum.
  • Bunlar birlikte iki telefonda 4k video çekiyor.Kameraları hemen hemen aynı sadece ekran çözünürlüğü İphone X de fazla olduğu için daha net gözükebilir.

Peki Neden Bu Kadar Çok Tercih Ediliyor?

Bu yeni telefonun olumlu özellikleri olsa da arada 3-4 bin tl lik fark asla yoktur.Bu yüzden sadece görüntü olması için, yeni çıktığı için veya hava atmak için İphone X almayın. 2-3 ay geçmeden zaten çoğu kişinin elinde olacak.Diğer İphone modelleri sizlere fazlası ile yetecektir.Bunun yerine tatile çıkabilirsiniz.Parayı biriktirebilirsiniz. Doğrusu pek çok farklı alanda kullanabilirsiniz.Umarım bu farkındalığı kazanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here