bu akşam üzere yayınlayacağı sürüm güncellemesini getiriyor. Mevcut güncellemeyi kapsayan tüm ve ’lere gelecek. Peki güncellemesi neler sunuyor? Detaylar haberimizde.


Apple‘ın uzun süre üzerinde çalıştığı .3 güncellemesi bu akşam itibaren gelmesi bekleniyor. Güncellemenin daha erken çıkması planlanırken erteleme ihtiyacı hissettikleri 11.3 güncellemesi kullanıcılarına oldukça ilginç yenilik getiriyor. İşte ayrıntılar…

 

 

Pil Durumu Göstergesi

Apple, iOS 11.3 Beta sürümü ile tartışmalı hale gelen iPhone’ların pil sağlığına ilişkin bir takım yenilikler ekledi. Böylece kullanıcılar, telefonlarının pilleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak. Beta sürümü sona erdiğinde de tüm kullanıcılar için iOS 11.3 güncellemesi yayınlanacak.

 

Bu özelliğe, iOS 11.3 sürümünü telefonunuza yükledikten sonra “Pil Sağlığı” bölümünden ulaşabileceksiniz. Buradan telefonunuzun pilinin durumunun yanı sıra kapasitesine ve performansının nasıl etkilendiğinin bir açıklamasına da ulaşabileceksiniz. Ayrıca iPhone’unuzun pili eskimiş ve değiştirilmesi gerekiyorsa bunun için de bir uyarı alacaksınız.

 

Ayarlar/Pil/Pil Sağlığı sıralamasını izleyerek yeni özelliğe erişebileceksiniz.

iPhone’unuzun performansı düşüyorsa, dilerseniz bu özelliği devre dışı bırakabileceksiniz. Bununla birlikte, iPhone’unuz pil sağlığı ve performans sorunları nedeniyle rastgele kapandıysa, bu özellik gelecekte telefonun kapanmasını önlemek için kendisini otomatik olarak bir kez daha etkinleştirecektir.

Ayrıca pilinizin sağlık düzeyinin belirlenememesi veya seviyesinin yeterince düşük olması durumunda, iPhone’unuzu test ettirmek için bir Apple Store veya yetkili bir servis merkezine götürmek için yönlendirileceksiniz.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here