, ve için sürümünü yayınladı. güncellemesiyle HomeKit  “Ev” uygulamasını paylaşan kullanıcıların uzaktan erişimini etkisizleştirmesine neden olan bir hata dahil sorunlar giderir. Önceki güvenlik güncellemesinde devre dışı bırakılmıştı. Apple muhtelemen ile sorunu çözüyor.

Apple, bu için fazla ayrıntı vermedi. HomeKit için sorun yaşayanlara çok kısa süre içinde sorunu çözdü. Homekit, en yeni iOS güncellemesi ile birlikte uzaktan erişim paylaşılan kullanıcılar için yeniden etkinleştirilmiş oldu.

Türkiye’de tabii kaç kişi Homekit kullanıyor bilemiyoruz. Eğer akıllı cihazlar kullanıyorsanız bu güncelleme ile sorunu çözmüş bulacaksınız. iOS 11.2 sürümünde aksesuarlarda güvenlik açığından sebep kaldırılmıştı.

iOS 11.2.1 sürümüne güncellenen modeller

Yeni iOS sürümü; iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil modellerini kapsamaktadır.

Yeni iOS güncellemesi hakkında düşündüklerinizi paylaşmayı unutmayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here