Apple, iOS 10.2 güncellemesini yayınladıktan sonra Hücresel Veri kısmında değişiklik yaşandı!

Hücresel veri kısa yolu bildiğiniz gibi bulunmuyor. 6S modellerinden sonra ayarlar menüsüne basılı tutarak 3D Touch ile hücresel veri’ye kısa yoldan bağlanabiliyorsunuz. iPhone‘de kafanız karışabilir acaba benim kotam çabuk biter mi 4G mi açık gibi sorularınız olabilir. Örnek resim bu şekildedir.

Hücresel Veri açık konumda iken 4G’yi etkinleştir kısmı kapalı iken bildiğiniz Edge modu aktif oluyor. Ses ve Veri kısmı hızlı internet. Yalnızca Veri kısmı 3G tarzında hız veriyor. Bunlara dikkat etmelisiniz bilindiği gibi 4G hızlı internet olduğu için kotanızdan olmayın.

Not: Vodafone hattı kullananlarda böyle görünmektedir güncellemeden sonra.

 

1 Yorum

  1. OS 10.2 Hücresel Veri Değişti 2G/3G/4G Seçeneği Yok! ama bunun bir çözüm yöntemi var, Apple storeden kullandığınız operatörün uygulamasını indirin, örneğin Turkcell kullanıcıları hesabım uygulamasını indirmeleri gerekiyor, profil fotoğrafları kısmından internet ayarlarına girilmesi gerekiyor, internet hızınız 2g,3g,4.5g olarak seçenekleri ekrana gelecektir, bağlanmak istediğiniz hızı seçip, onaylamanız ve cihazınıza reset atmanız gerekiyor, İşte hepsi bu kadar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here