(5Gbps) İndirme Hızına Ulaşacak Modem Çıkartıyor!

üreticiliğinin en büyük pazar payına sahip olan İntel, yüksek indirme hızına sahip yeni teknolojileri içinde barındıran modem üzerinde çalışıyor. Gecen yıl hayatımıza büyük bir heyecan ile giren 4G- teknolojisinin ardından yeni gelecek olan 5G-LTE için firmalar şimdiden çalışmalara başladı.

İntelin bir süredir üzerinde çalıştığı yüksek indirme hızına sahip olan modemi  5Gbps indirme hızını geride bıraktığını duyurdu. Hatırlatmak gerekirse işlemci üretimi ile bilinen Intel, 5G iletişim teknolojisi için mobil model çalışmaları da gerçekleştiriyor. Daha önce bu konuda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Intel, şimdi de 5Gbps indirme yani download hızına ulaştığını açıkladı.

Peki 5G internet hızları nasıl olacak?

Genel olarak 5G konusundaki detaylara değinmek gerekirse; maksimum indirme-download hızlarının, 12Gbps seviyelerine kadar ulaşacağı öne sürülüyor. 5G internet hızının anlaşılması adına bir örnek vermek gerekirse, 5G kullanımı ile 50GB boyutundaki bir dosyayı, ortalama 80 saniyede indirmek mümkün hale gelecek.

5G ne zaman çıkacak?

Son olarak değinmek gerekirse; Birleşik Devlet’in önde gelen operatörlerinden AT&T ve T-Mobile, 5G hazırlıklarında ciddi bir yol kat etmiş durumda. Açıklanan bilgilere göre 2020 yılı itibariyle, 4G-LTE geride bırakılacak ve 5G iletişim teknolojisine geçiş yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here