canlı yayın yapma özelliğini duyurdu

, Instagram’ı satın aldıktan sonra çok yenilikler getirmeye hatta Snapchat’i tahtından etme yolunda epey bir yol aldı. Güncellemeler esnasında yakında bu canlı yayın yapma özelliğini duyaracağını belirtmişti. Instagram Canlı Hikayeler bölümünü geçtiğimiz aylarda tüm kullanıcılara sunmuştu ki aynı hikayelerin canlı olması bence popülerliğini arttıracaktır. Canlı yayın periscope gibi tarafından ve Facebook kendi yayınlarından biliyoruz.

Canlı yayın özelliği yayın bittikten sonra kaybolacağını geçici olduğunu belirtiyor. Şu an ABD’de kullanıcıların hizmetine sunmuş görünüyor çok kısa sürede ülkemizde bu özellik olacaktır. Güncellemeleri telefonunuzdan takip edin veya teknobaraka sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Canlı video kullanımı tüm dünyada en kısa sürede aktif olacak bunu nasıl kullanacağınızı gösterelim size


Instagtam Canlı Hikayeler açmak için sadece kamerayı açın Canlı kısmını seçin ve Canlı yayın başlat dokunun.

Canlı yayın bir saat kadar süreceğini söylüyor instagram o an takipçilerinizden bildirim alabilir ekranda beğenmeler yapabiliceksiniz. Canlı yayın yapanları nasıl göreceğinize gelince Hikayeler bölümünde görüntüsü olacak bu şekilde hangi kullanıcı canlı yayın yapmış fark edip bakabileceksiniz.

Şimdilik Türkiye’ye gelmesini bekliyoruz 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here