IBM müşterilerine hediye olarak gönderdiği USB flash belleklerin yok edilmesini istedi!

müşterilerine hediye olarak dağıtmış olduğu USB flash belleklerini “o bellekleri yok edin” tarzında bir açıklama yaptı. İşte şok eden açıklamanın detayları!


IBM çeşitli yüklemeler için gönderdiği USB bellekler hakkında yaptığı açıklamayla müşterilerini korkuttu. Gönderilen USB flaş belleklerin yok edilmesi çağrısında bulunan IBM, USB belleklere çok zararlı bir virüsün bulaştığını belirtti.

Hava durumu uygulaması şeklinde virüs tehlike saçıyor!

GİZLENEBİLEN VİRÜS ORTAYA ÇIKTI!

IBM, kurulum sırasında zararlının kurbanın bilgisayarına kopyalandığını ancak bu sırada çalıştırılmadığını söylüyor. Firma açıklamasında “kurulum aracı USB flaş sürücüsünden çalıştırıldığında aracın kendisini sabit diskteki geçici bir klasöre kopyaladığını” belirtti. IBM, sürücüyü sistemine takanlara bir antivirüs kullanmalarını ve zararlıyı sistemden kaldırmalarını ve USB bellekleri imha etmelerini öneriyor.

ETKİ ALANLARI NERESİ?

Storwize sistemlerinin kurulumunu sağlayan USB belleklerde zararlı kod bulunduğunu söyledi. Firma, kodun yayılmasını engellemek için V3500, V3700 ve V5000 Gen 1 sistemlerini alan müşterilerinden flaş sürücüyü imha etmelerini istiyor.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here