Gopro Hero 7 Black

denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz . Şirketin geçtiğimiz günlerde tanıtmış olduğu ve diğer modelleri, fiyatı ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Aksiyon kamera üreticisi GoPro, yeni bir amiral gemisi olan GoPro Hero 7 Black ürününü tanıttı. Geçtiğimiz sene piyasaya sürülen Hero 6 ya nazaran yenilenmiş kamera serisini tamamlayacak iki ucuz Hero 7 Silver ve White modelini de duyurdu.

Cihaz bir önceki modele göre fiziksel anlamda aynı gibi görünse de içinde barındırdığı bazı özellik ve iyileştirmeler mevcut. Tanıtımı gerçekleşen bu seride en üst tepede yer alan Hero 7 Black bir alt segment de ise Silver ve White bulunuyor. Cihaz ekstra bir gimbal veya başka bir stabilizasyon ekipmanına ihtiyaç duymadan pürüzsüz videolar yakalamayı başarıyor.

Şimdi sırası ile GoPro Hero 7 ailesinin yeni aksiyon kameralarına birlikte göz atalım…

Fiyatı ve Teknik Özellikleri.

GoPro HERO 7 White

Ailenin en uygun fiyat skalasın da yer alan GoPro Hero 7 White 10 Megapiksel çözünürlüğünde kamerasıyla birlikte geliyor. 2 inç büyüklüğünde ekrana ve su 10 mt ye kadar su geçirmez özelliğine sahip. Cihaz 1080p çözünürlükte 60 fps kayıt imkanı sunuyor. Silver ve Black modellerine kıyasla uygun fiyat ve kısıtlı özellikleriyle birlikte ayrıca pili cihaza entegreli olarak gömülü bir biçimde son kullanıcıya sunulmakta. Şu an için Türkiye de GoPro Hero 7 White $200 civarında raflardaki yerini almış durumda.

Fiyatı ve Teknik Özellikleri.

GoPro HERO 7 Silver

GoPro Hero 7 Silver serinin orta seviye sınıfında yer almakta. Hero 7 Silver aksiyon kamerası bu sefer White de olduğu gibi 10mt su geçirmez özelliğine sahip olmasıyla birlikte, 10 Megapiksel kamera sensörüne sahip. Aynı zamanda 2x yavaşlatma özelliği ve 4K 30 FPS video kayıt imkanı sağlıyor. 96gr ağırlığa sahip olan GoPro Hero 7 Silver bataryası değişmiyor. Yani piliniz bittiğinde tekrardan şarj etmeniz gerekecek. Cihazda sesli komut verme yani kayıda başla-kayıdı durdur gibi özellikler mevcut. Ancak bu sesli komutlar sadece ingilizce dili için geçerli. Dokunmatik ekrana sahip olan GoPro Hero 7 Silver diğer tüm modellerinde olduğu gibi ingilizce menüye yer verilmiş. Türkçe olmasını isterdik. GoPro Hero 7 Silver Aksiyon kamerası $300 etiket fiyatıyla teknoloji mağzalarında satılmakta.

GoPro Hero 7 Black Fiyatı ve Teknik Özellikleri.

GoPro Hero 7 Black Fiyatı ve teknik Özellikleri

Serinin en üstünde yer alan GoPro Hero 7 ise sınıfının en üstün özelliklerine sahip. İçinde barındırdığı özellikleri göz önünde bulunduracak olursak,’bu kadar ufak bir cihaza bu kadar yetenek nasıl sığdırmışlar?’ sorusunu akıllara getiriyor. White ve Silver modellerinin abisi sınıfında yer alan GoPro Hero 7 de bu sefer kamera sensörü 12 Megapiksel. Ayrıca 4K 30/60 Fps kaydı yaparken kendine hiç dert etmiyor. GoPro Hero 7 Black görüntü sabitleme teknolojisi yani HyperSmooth bulunmakta. Yaptığınız vide kayıtlarında gerçekten hiçbir gimbıl yada görüntü sabitleme aksesuarına gerek kalmayacak cinsten. GoPro mühendisleri bu konu üzerinde çok vurgu yaptığı belirtilmekte. Kamerada belirtilen su geçirmezlik diğer modellerinde olduğu gibi bundada 10mt ile sınırlandırılmış. Ancak 1440p cözünürlükte 120/60 FPS 1080p çözünürlükte 60/120/240 FPS video kayıt imkanı sunmakta.Cihazda bulunan 8x yavaşlatma özelliği de mevcut. Bataryası diğer modellerde olduğu gibi gömülü değil, değiştirilme özelliği var. Yani  yedek bataryanız var ise GoPro Hero 7 Black ile uzun kayıtlar almanız mümkün. Ancak yeterli sd kart hafıza alanınız var ise. GoPro Hero 7 Black 256GB max sd kart takılabiliyor. Ancak 4k video kayıdı yapacaksanız okuma ve yazma hızları yüksek olan bir sd kart modellerine bakmakta yarar var. Mikrofon ve ses kayıdı oldukça başarılı. Ancak gürültülü bir ortamda vlog yada kayıt yapmak istiyorsanız, mikrofon için extra bağlantı aparatına $50 vermeniz gerekebilir. Sesle komut özellikleri bu modelde var. Video formatlarından bahsetmek gerekirse GoPro Hero 7 Black 4K 60Fps H264 formatı üzerinden MP4 olarak sd karta yazılmakta. Buda videolarınızı bilgisayarınızda kolayca düzenleme ve işleme imkanı vermekte.

Sonuç olarak içerdiği özellikler ve sıradışı yetenekleriyle  son kullanıcıya GoPro Hero 7 Black $400 civarında satılsa da ülkemizde bu rakamlar gerçekten çok yüksek. Ancak ben aksiyon kamerası denildiğinde sınıfının en iyisi fiyatının sonuna kadar hakkını veren bir cihaz alacağınızdan hiçbir şüphem yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here