, yetişkinlerin de eğlenceli şekilde kullanabileceği çocuklara yönelik ücretsiz bir uygulama olan ’yi başlattı.

Uygulama, çocukların okul projelerinde, kısa öykülerinde, tasarım sahalarında veya yalnızca yaratıcılıklarını keşfetmek için animasyonlu videolar oluşturmalarını sağlıyor. cihazlar için Buradan indirebilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak çok basittir. Animasyonlar için hazırlama ortamları olan birkaç sahne bulunmaktadır. Birincisi, bir tür animasyon seçilmelidir. Üç seçenek vardır, kısa öykü, klasik öykü ve bilim raporu. Her öykü parçalara veya sahnelere bölünür. Parçaları gezinme arayüzü, çocuklara, animasyonun nasıl alabileceği konusunda bilgi verir. Örneğin, klasik öykü kurulum, çatışma, meydan okuma, doruk noktası ve çözünürlük istiyor. Bilim raporunda soru, hipotez, deney, sonuç ve sonuç bölümleri bulunur. Bu açıkça etiketlenmiş parçalar, her sahnede yapılması gerekenleri çocuklara gösterir.

Sonra, çocuklar animasyonlar için bir ortam seçmelidir. Çocuklar kendi ayarlarını yapabilir veya uygulamada bulunan renkli ortamlardan birini seçebilir. Bir casus filmi, antik ve esrarengiz bir tapınak, tipik bir sınıf, bir korsan gemisi, kayıp Atlantis kenti, ormanın ortasında bir kamp ve uçan bir steampunk hava gemisinden bir kesim komuta merkezi bulunur.

Sonraki adım sahneye karakter eklemektir. Toontastic 3D, çocuklar için cazip, bazı tuhaf olanlar da dahil olmak üzere karakterlerin büyük bir listesine sahiptir. Karakterlerden bazıları bir robot, denizanası, makine ayakları olan bir köpekbalığı, bir denizkızı ve bir gorildir. Karakterler şehir, alan, kaşifler ve korsanlar gibi temalara göre düzenlenir. Alternatif olarak, çocuklar yaratıcılıklarını ifade edebilir ve kendi karakterlerini çizebilir. 2D çizimler, uygulama tarafından otomatik olarak 3D’ye dönüştürülür. Her sahnede 7 karaktere kadar bir döküm olabilir ve aynı karakter birden fazla kez eklenebilir.

Şimdi gerçekten ilginç bir bölüm geliyor. Çocuklar, her sahneyi kaydetmek ve karaktere veya arka plana dolaşmak zorunda kalıyorlar. Kaydırma, sahneyi farklı yönde hareket ettirir ve bu hareketler kaydedilir. Karakterler doğrudan parmakla değiştirilebilir ve sahneyi hareket ettirilebilir. Çocuklar, neler olup bittiğini açıklamak veya karakterlere diyaloglar sağlamak için bu aşamada sahne üzerine ses kaydı yapabilir. Toontastic 3D, dönme ve yürüme animasyonlarını otomatik olarak ekler. Animasyonlar ayarlandıktan sonra hareketler aşırı duygulanabilir veya bir ruh halinde ayarlanarak geliştirilebilir. Kullanılabilir ruh halleri kasvetli, gergin, fırtınalı ve meraklı.

Toontastic 3D, çocukları hedefleyen birtakım eğitim uygulamaları ve içerik sunumlarının en sonuncusu. Google daha önce başlattığı  Kids odaklı öğrenme içeriği bir kütüphanedir. Proje Bloks LEGO benzer blokları kullanarak çocuk öğretir. Verne: Himalayalar dev bir Yeti olarak Himalayalar arasında dolaşmayı sağlar. Mekanlar etkileşimli nesneler, panoramik fotoğraflar ve sesli anlatımlardan oluşuyor. Ayrıca  öğretmenler sınıfta kendisinden dünyada sanal alan gezileri öğrencilerin almasına da izin veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here