, tüm dünyadaki bazı uygulama geliştiricilerine, uygulamanın şirket kullanıcı veri politikasını ihlal edenlere uyarı içerikli e-postalar göndermeye başladı .

Temelde bir uygulama kişisel veya cihaz bilgisine erişirse, geliştirici tarafından tüketicilere geçerli bir gizlilik politikası sağlamalıdır. Bu, Google‘ın yakında ‘da bazı bahar temizliği yapacağının açık bir göstergesidir.

E-postaya göre geliştiriciler, uygulamanın Mağaza Girişi sayfası ve uygulama içinde geçerli bir gizlilik politikasına 15 Mart’a kadar bir bağlantı sağlamalıdır. Ayrıca, kamera, mikrofon, kişiler, hesaplar ve telefon gibi hassas izinleri talep etmemek için uygulamalarını gözden geçirme seçeneğine de sahipler. Bir bağlantı sağlamadığınızda, uygulamanızın daha az görünürlüğüne veya hatta Google tarafından Play Store’dan kaldırılan uygulamaya neden olabilir.

Bu önemsiz uygulamaları Play Store’dan kaldırmak güzel bir hamle gibi görünüyor. Tasarruf, platformdaki uygulamaların sayısını önemli ölçüde düşürebilir, ancak bazı uygulama geliştiricileri bu karardan memnun görünmüyor.

According  Ajanstaki Jack Cooney’ye göre, Hip Hop Ninja’nın yaratıcısı ! Uygulama “Bence harika, bu, pek çok önemsiz ve zombi uygulamanın mağazasını temizleyecek, böylece oyunlarımız mağazada daha iyi görünebilir ve arama terimleri daha da düzenli hale gelecektir.

Teknobaraka.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here