Google Asistan artık iPHone'lara da geldi!

Uzun süredir ’e geleceği hakkında iddialar ortaya atılan Asistan, nihayet ’larda yerini almaya başladı. İşte detaylar…


’ın sevilen asistanı , uzun bir süredir telefonlarda, tabletlerde ve giyilebilir cihazlarda kendisine yer buluyor. Sorulan sorulara başarılı yanıtlar veren, telefon kullanımını kolaylaştıran ve çok sayıda dil desteği sunmasıyla tüm dünyada kullanılabilen asistan, şu andaki en iyi sanal asistanlardan biri olarak kabul ediliyor.

iOS‘ta ile rekabet etmek isteyen Google, sanal asistanını ’da yayınladı. Uygulama App Store’dan indirilebilir.Google Asistan şimdilik sadece Amerika mağazasında yer alıyor. Bağımsız Google Assistant uygulamasıyla, iPhone sahipleri Google Home ve Android kullanıcılarının sahip oldukları bir çok işlevseli kullanabilecekler. Google Asistan ile ev otomasyon cihazları, müzik sistemleri, TV’ler, ışıklar ve diğer uyumlu cihazları kontrol edilebilecek. Ayrıca iOS’ta asistan, üçüncü parti uygulamaların ve hizmetlerin entegre olmasını sağlayan Google’daki İşlemleri de destekleyecek.

Duyurulmasıyla birlikte App Store’da yerini alan Google Asistan’ın toplamda 100 milyon fazla Android tarafından kullanıldığını da ekleyelim. Türkiye’de şu an Google Asistan henüz yayınlanmadı ve Türkçe dil desteği şu an bulunmuyor. Mağaza değiştirerek Google Asistan’ın iOS versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz…


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here