, Android Wear 2.0 ile birlikte iki yeni akıllı saat modelini de tanıtacak. Bu modellerin özellikleri hakkında bazı bilgiler!

Google’ın 9 Şubat tarihinde düzenlenecek olan Google I/O etkinliğinde Android Wear 2.0 işletim sistemini tanıtması bekleniyor. Giyilebilir cihazlar için özel olarak tasarlanan bu yeni işletim sistemiyle beraber Google’ın kendi markasını taşıyacak akıllı saatleri de piyasaya süreceği belirtiliyordu. Bahsi geçen Google akıllı saatleri hakkında yeni söylentiler ortaya çıktı.

Ortaya atılan iddialara göre Google’ın akıllı saatleri, son çıkan akıllı telefonlar gibi Pixel markasını taşımayacak. Akıllı saatlerin tarafından üretileceği ve iki ayrı model olacağı da belirtiliyor. LG tarafından cihazlara konan isimler ise LG Watch Sport ve LG Watch Style.

LG Watch Sport titanyum ve koyu mavi renk seçeneklerine sahip olabilir. Yine sızdırılan bilgilere göre Watch Sport, 14,2 mm kalınlığında olacak ve 1,38 inç, 480 x 480 çözünürlükte yuvarlak ekrana, 768 MB RAM’e, 4 GB depolama alanına ve 430 mAh pile sahip olacak. Adından da anlaşılabileceği gibi spor yapanlara yönelik bir ürün olacak Watch Sport’ta nabız ölçer olacak. Ayrıca cihazın NFC desteğine ve ile LTE bağlantısına sahip olacağı da belirtiliyor.

Her iki saatin de su ve toza karşı dayanıklı olacağı, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısına sahip olacağı ve Google Assistant özelliğinin olacağı da gelen bilgiler arasında bulunuyor. Saatlerin yan kısmında kontrol için kullanılacak dairesel bir düğmenin de olacağı iddia ediliyor. Fiyatlar konusunda ise henüz bir bilgi yok fakat özelliklere baktığımızda Watch Sport’un biraz daha pahalı olacağını söylemek mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here