Geri dönüşüm kutusunu sildiniz veya masaüstünüzde göremiyorsanız yapmanız gereken işlemler.

  1. yöntem ile işlem yapın masaüstünüzde görünmez ise kesin sonuç olan 2. yöntemi yapacaksınız. Bu yöntemi kesinlikle not alın veya web sayfamızı ziyaret edin.

1.Yöntem

Masaüstünüzde hiç simge görünmüyorsa masaüstüne sağ tıklayın (veya basılı tutun) ve Görünüm’ü seçin. Eğer Masaüstü simgelerini göster yanında onay işareti yoksa eklemek için simgeye tıklayın.
Bu işe yaramazsa aşağıdakini deneyin:
Önce Başlangıç > Ayarlar > Kişiselleştirme > Temalar > Masaüstü simgesi ayarlarını seçin.
Bunun ardından, Geri Dönüşüm Kutusu onay kutusunun işaretlendiğinden emin olun ve Tamam ögesini seçin. Masaüstünüzde görüntülenen simgeyi görürsünüz.
Not: Tablet modundaysanız masaüstü simgeleri görüntülenmez. Tablet modunda masaüstü simgelerinizi görmek için Başlat > Ayarlar > Sistem > Tablet Modu seçeneğini belirleyin. Tablet modunda görev çubuğundaki uygulama simgelerini sakla ve Tablet modunda görev çubuğunu otomatik olarak sakla seçeneklerinin kapalı olması gerekir.

 

 

2.Yöntem

Bu yöntem en basit yoludur %100 oluşacaktır. Bu benim çok eskiden arkadaşlara verdiğim bilgidir. Çözüm yoluna ulaşan sayısı çok. Sihirbaz gibi birşey!

  1. Masaüstünüzde sağ tıklayın
  2. Yeni
  3. Klasör
  4. Klasörün Adını Değiştirin alttaki kırmızı renkle yazılan geri dönüşüm kutusu yazısını komple alın ve enter tuşuna basmanız yeterlidir.
  5. Geri Dönüşüm Kutusu.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

Yani; geri dönüşüm kutusu silinse de 2. yöntem ile kesinlikle gelmektedir. Şunu belirteyim bu klasör sayesinde yapılan birşey ama bu klasörü sağ tıklayıp silinebilmektedir. Yanlışlıkla sildiğiniz takdirde yapmanız gerekenler teknobaraka web sayfamızı takip etmek gerekli işlemleri sırasıyla yapmaktan geçiyor.

Değerleri yorumlarınızı bekleriz.

Kaynak: Teknobaraka.com 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here