elektrikli araç, 1000W’lık motoru ve 80 kilometre gitmeyi sağlayan çift bataryası ile bisikletten daha fazlası. İşte tüm bilgiler!

Her geçen gün yeni bir elektrikli tasarımı görüyoruz. Ülkemiz için fiyatları hala pahalı ama Avrupa’da hızla yayılıyorlar. İşte bunlara son örnek, Moke isimli araç oldu. Moke elektrikli ve küçük bir motorsiklet arasında hibrit bir araç. Onu böyle türler arası hale getiren özellikleri hem pedalı olması, hem de iki kişilik oturma imkanı ve çok güçlü bir elektrik motor.

Moke‘nin 20 inç büyüklüğündeki ve 4,25 inç kalınlığındaki kocaman lastikleri her türlü yüzeyde yolculuk etmeyi sağlıyor. Araç 250W, 500W veya dev 1000W’lık elektrik motor seçeneği ile geliyor. 1000W motor ve çift batarya paketi alırsanız, Moke rahatlıkla 190 kilogramlık ağırlığı kaldırabiliyor. Bu da yanınıza en sevdiğiniz kişiyi alıp gezmeye çıkmak için pratik bir alternatif sunuyor. Motorsiklet değil bisiklet sınıfına girdiği için sürerken kask takmanıza bile gerek yok, yine de güvenliği elden bırakmamak lazım.

 

 

Bir çift karbon disk frene sahip Moke, 1000W‘lık motor ile saatte 40 kilometre hıza çıkabiliyor. Çıkartılabilir bataryasını ister aracın üzerinde, isterseniz de evde 4 saatte şarj edebiliyorsunuz. 11,6 amperlik batarya size 40 kilometrelik menzil sunuyor, yani kısa mesafedeki gezintiler için ideal. Ayrıca şarjınızı daha verimli kullanmak için pedal çevirebillir ve bataryayı bir yandan doldurabilirsiniz de. Çift batarya seçeneğini tercih edenlere ise yaklaşık 80 kilometrelik büyük bir menzile sahip olma fırsatı doğuyor. Moke’nin en düşük konfigürasyonu şu anda IndieGoGo sitesinden 2.000 dolara önsipariş edilebiliyor.

Teknobaraka.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here