Ekran kartı piyasasında son durum.

 Bildiğimiz üzere son dönemlerde (Temmuz 2017) oyuncu bilgisayarı toplamak isteyen kullanıcılar Ekran kartı bulamama veya aşırı yüksek fiyat gibi sorunlardan şikayetçi. Peki bu sorunun nedeni ne? Ne zaman ekran kartı fiyatları düşecek? Haberin ayrıntıları…


Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte bazı oyuncuların yada yeni sistem toplamak isteyenlerin en büyük sorunları Ekran kartı bulmama yada yüksek fiyatlarla karşılaşması oldu. Yaz tatilinde oynamak yada eski ekran kartını yükselmek isteyen kullanıcılar şu dönemlerde bu gibi sorunlarla karşılaşmakta.

Peki neden piyasada ekran kartı bulmak bu kadar zor? Piyasa ne zaman normale dönecek? Ekran kartı fiyatlarını satıcılar neden olduğundan çok yüksek fiyata satmakta? Aslında bu sorunun sebebi çok açık ve net. Dijital madencilik. Şu dönemlerde Ekran kartlarının kıtlığı ve fahiş fiyatlarla mağzalar da satılmasının temel sorunu . Çünkü dijital madenciliği ile uğraşan bazı şirketler yada kurumlar, oyuncular için üretilmekte olan ekran kartlarını piyasadan resmen kazımış durumdalar. Bu madencilik işleri ile uğraşan sektörler, sıradan bir oyuncunun kullandığı ekran kartından onlarca, yüzlerce yada binlerce adet firmalardan satın almaktalar. Hal böyleyken, işte tam bu noktada mağdur olanlar oyuncular olmakta.

EKRAN KARTI PİYASASI NE ZAMAN NORMALE DÖNECEK?

Günümüz itibarıyla 2017 Temmuz ayı dahil olmak üzere 4-5 ay daha bu ekran kartı sıkıntısının bir süre daha devam edeceği yönünde. Dijital para madencilik piyasasında zorluk seviyesi bir üst seviyeye çıkarılana dek şimdilik planınızı erteleyebilirsiniz. Zira  örnek vermek gerekirsek 1400 TL değerindeki bir 6G modeli bir erkan kartına 1900 – 2000 TL bedel ödemek hiç mantıklı bir seçim olmayacaktır.

Öte yandan Ekran kartı üreticileri bu durumdan memnun olmamakla beraber, şu sıralar bu soruna bir çözüm üretme aşamasındalar. Oyuncular için üretilen Ekran kartlarında şu anda her ne kadar sıkıntı yaşansa da ilerleyen zamanlarda ciddi fiyat düşüşü yaşanacağı düşünülmekte.

Sonuç itibarı ile yaşanan bu Ekran kartı piyasasındaki sorunlar eninde sonunda normale dönecektir. Bizler şu an için yeni bir oyuncu sistemi toplamak isteyen kullanıcılara tavsiyemiz bir süre daha beklemeleri. Bu süreçte sabırlı ve dikkatli olmanızda yarar var. Önümüzdeki süreç içinde Ekran kartları piyasasındaki son durumları sizlerle paylaşmayı devam edeceğiz.


 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here