İşletim sistemleri arasında tahtı kimseye kaptırmayan Windows 10, her geçen gün hızla kullanıcı sayısını arttırıyor.

Günümüzde hemen hemen her evde bilgisayarlar yerini almış durumda. Peki dünya genelinde kullanılan bilgisayarlarda, ’u kullanan kaç kişi var? ’un yaptığı rakamsal açıklama şaşırtıyor! İşte detaylar!


MİCROSOFT’UN 10 ile yakaladığı büyüme hızı, işletim sisteminin ücretsiz olarak dağıtılmasının sona ermesi ile büyük bir gerilemeye girmiş ve bunun sonucunda firma, 1 milyar olarak belirlediği kullanıcı hedefini değiştirmek durumunda kaldı.

WİNDOWS 10 TAHTINI KİMSEYE KAPTIRMIYOR.

Daha önce 1 milyar kullanıcıya 2018 yılında ulaşacağını açıklayan Microsoft, büyüme hızının gerilemesi sonucunda 1 milyar kullanıcıya en erken 2018 sonrasında erişilebileceğini belirtti.

Windows 10 ile birlikte ayrıca Cortana’nın kullanım sayısı da açıklandı ve şu anda sanal asistanın aylık 140 milyondan fazla kullanıcısının olduğu belirtildi. Cortana uyumlu yazılımlar üretmenin kolaylaşması için de Cortana Skills Kit adında bir programın yakında kullanıcılara sunulacağı açıklandı. Cortana Skills Kit, klasik SDK yani Geliştirme Kiti’nden hiçbir farkı yok ama Cortana için hazırlanmış bir geliştirme aracı olarak görülebilir. Cortana uyumlu yazılımların dışında direkt olarak Cortana’nın yeni yetenekler kazanmasına yardımcı olmak isteyenler için ideal bir araç olarak tanıtıldı ve yakında yazılımcıların beğenisine sunulacak…


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here