Fransa ordusu, izinsiz gerçekleştirilen insansız hava aracı () uçuşlarına özel olarak yetiştirdiği kartallar ile müdahale etme planı yapıyor.

Fransa, insansız hava araçlarına (İHA) karşı sıra dışı bir çözüme imza attı. İnsansız hava araçlarının korkulu rüyası artık profesyonel şekilde eğitilen kartallar olacak gibi gözüküyor.

KARTALLAR İHA AVLAYACAK!

İHA’ların izinsiz uçuşlarına karşı birçok farklı çözüm geliştirilmeye devam ediyor ancak, Fransa’nın da tercih ettiği yöntem, kartalların yaygın bir çözüm olarak kabul edilmeye başlandığının göstergesi. Hazırlık aşamasında olan bu yöntemin başrol oyuncu kartallar, göreve çıkmaya neredeyse hazır. Kartallı çözüm, özellikle Fransız ordusu tarafından önümüzdeki aylarda kullanılmaya başlanacak.

Son derece güçlü ve yırtıcı bir kuş türü olan kartalların, geçtiğimiz yıl itibarıyla eğitilmeye başlandığı ve çok pervaneli hava araçlarını kendilerine hedef belirleyecek duruma getirildikleri ifade ediliyor. Özellikle DJI Phantom 4 Pro ve Mavic gibi ana tüketici modellerinin askeri hava sahası, havaalanı ve hapishane gibi yasak bölgeler etrafında görülmesi durumunda kartallar saldırıya geçecek ve bu araçları etkisiz hale getirebilecek.

Teknobaraka.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here