Apple Clips

, yeni bir video uygulamasını duyurdu, biraz farklı metinler, efektler, grafikler daha fazlasını kullanarak video oluşturabilirsiniz.

ile video aşkı yayılmasını isteyen Apple farklı bir uygulama yaparak eğlenceli videolar çekmek hem kolay hemde paylaşmak oldukça kolay. Clips ile anı yakalamak, konuşmalarınızı sesli olarak veya ekrana konuştuklarınızı ekrana kelimeleri yazarak çizgi film karakterleri gibi resimler oluşturmanızı video içeriğini animasyonlarla zenginleştirme için yardımcı oluyor.

ile videolarınıza müzik ekleyebilir, emojilerle farklı bir video çekebilir. Arşiv’den video resimde eklemek mümkün. Paylaşmak yada videoyu kaydetmek için bitti demelisiniz.

Apple Clips efektleri

Çektiğiniz klipler kare olarak görünüyor, ekranın alt kısmında çizelge olarak ekleniyor dilerseniz üst kısımda çektiğiniz kliplere yenisini ekleyebilir, silmek için videoya basılı tutmanız gerekiyor.

Nasıl kullanılır Clips?

Uygulamayı kullanırken basit ama zorlanıyorum diyenler olursa kısa bilgi verelim. Videoları çekerken mutlaka kırmızı butona basılı tutmanız gerekiyor. Resimde çekerken resmi çektikten sonra  basılı tutmalısınız kırmızı büyük butona alt kısma video içeriğine resim eklensin. İşlemlerinizi bitirdiğinizi düşündüğünüzde bitti seçeneğine basarak paylaş ikonu gördükten sonra hızlı bir şekilde isterseniz videoyu anında iletebilir, isterseniz telefonunuza kayıt edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here