1 tosuncuğu Mehmet Aydın vatandaşları çarpması ile gündemden düşmüyordu. Şimdi sular durulmuyor ve milletvekillerini de çarpmış! işte detaylar..

Binlerce vatandaşı dolandıran ve Uruguay‘a kaçan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ının iadesi için Türkiye harekete geçti. İade dosyası için Adalet Bakanlığı dosya hazırladı ve kırmızı bülten çıkarıldı tosun için. Bakanlık bu konunun takipçisi olacağı belli peki bu tosun kimleri çarpmış.

Çiftlikbank mağdurları arttıkça aralarına giren mağdurlara bir yenisi daha milletvekilleri de mağdur konumda.  Bimer ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı‘na yaklaşık 5 bin şikayetçi başvrusu yapıldı. Yetkili merkezlere yapılan şikayetlerde toplumun her kesiminden kişiler yer alıyor. En çok ağırlığı emekli kesimden oluşuyor.

Tosuncuk şu an firarda ama Adalet Bakanı Abulhamit Gül, Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın’la ilgili, kırmızı bülten kararının çıktığını söyleyerek, “Nerede olursa olsun, uluslararası sözleşmeden kaynaklı olarak her türlü hukuki yollara müracaat edilmiştir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here