Facebook ve instagram kullanıcılarının dikkatini bir konu çekmiş olacak ki birde alakasız Facebook’da bilmeden kişilerle dalga geçme gibi hesaplarda resimli yazılar oluyor. Facebook hesabın güvende gibi.

Asıl olan Facebook’da yorum kısmına BFF yazdığında yeşil renkte olması hesabınız güvende gibi saçma bilgiler veriliyor bunlar yalan inanmayın. Bazende hesabım başkasının eline geçerse ben kabul etmiyorum yasal bildirimdir gibi saçmalıklarla insanlarımızla dalga geçiyorlar. Instagram‘da ise hashtag olarak BFF eklenmeye başladı.

 

Best Friend Forever demektir. Yani yorum yazdığınızda dostluğunu belirtiyorsunuz 🙂 O yüzden dost olmak yeşil renk vermişler. Tebrik ederim gibi kelimelerde yazarsanız onlarda başka renk olacaktır ve daha fazlası Facebook’da mevcut.

Facebook gizlilik politikalarında açıkça güvenlik için sizleri zaten bilgilendiriyor. Güvenlik adımlarını yaparsanız hesabınıza 3. kişilerin erişmesi zor olacaktır. Arkadaş listenizi herkesin görmesini engelleyiniz. Profilinizi herkese açmayınız. Paylaşırken bunlara dikkat etmeniz yeterlidir.

Bu konuda düşüncelerinizi yorum yazabilirsiniz. BFF olarak 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here