, dünya genelindeki üretimi ve ihtiyacında oluşan sıkıntıları gidermek amacıyla kendi bünyesine 7 milyar dolarlık yatırım yapacak.


Dünya üzerindeki teknolojik aletlerin artması ile birlikte, bu sıralar bellek nand yongaları üzerindeki bileşenlerde üretim sıkıntısı yaşanıyor. Bu durum Ekran kartı üretici firmaları ve bellek pazarını git gide kızıştırmakta. Ancak bu sorunun temelinde yatan ana sebep Akıllı telefonu pazarındaki üreticiler. Hal böyleyken doların da giderek şu günlerde inanılmaz fiyatlarda satılmaya başladı. İşte bu noktada Samsung artan taleplere cevap verebilmek için kendi bünyesine 7 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Ekran kartı ve Bellek üreticilerinin ödediği ücretlerden daha fazlasını ödemeyi kabul eden Akıllı telefon şirketleri, bellek fiyatlarının artmasındaki  en büyük faktör. Ancak Samsung bu sıkıntının farkında ve ilerleyen zamanda hem ihtiyaca fazlasıyla cevap verecek hemde şirketin gelişmesine yarayacak bir yatırım yapmayı planlıyor.

Yapılan 7 milyar dolarlık yatırımın Bellek ve Nand yongaları üretim kapasitesinin artması hedefleniyor. Şirket bu tesisi Çin de açmayı hedefliyor. Ancak kurulacak yeni fabrikanın ne zaman faaliyete geçeceği ile ilgili bilgi verilmedi.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here