Apple bugün Telugu karakter hatası ile iPhone çökmeleri yaşan cihazların sorununu bu güncelleme ile hatayı düzeltti. iPhone,  iPad, tvOS 11.2.6  Apple TV, watchOS 4.2.3  Apple Watch, ve macOS 10.13.3 yayınlandı işte detaylar!

Bu güncellemenin gelme sebebi Hindistan‘da Telugu karakteri kullanılmasında iMessage kullanırken cihazlar çökmeye kapanmaya ve tekrar yeni kurulum ile açılmasından sebep birçok kişiyi zor durumda bıraktı. Apple bu konuda gerekli güncellemeyi çok kısa sürede çıkararak bu dertlerden kurtarmış oldu.

iOS 11.3 güncellemesinden önce çıkan son sürüm olacak gibi. Çok problem sorunu çıkmadığı sürece kolay kolay yeni güncellemeler gelmeyebilir. Gelirse iOS 11.3 için hazırlık güncellemeleri ve kararlılık güncellemeleri olacaktır. Apple telefonları yavaşlatıyor diye güncellemeleri yüklemek istemeyebilirsiniz. Son sürüm ile bu sorunda ortadan kalkacaktır.

  • Telugu karakter ile çökmeye sebep olan sorunu düzeltir
  • Bazı üçüncü taraf uygulamaların harici aksesuarlara bağlanmayı çözüyor
  • Daha kararlı bir iOS güncellemesi

Bu güncellemeyi iOS cihazınızdan Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme olarak Wi-Fi üzerinden yapabilirsiniz. iTunes ile bilgisayar üzerinden de yapmak mümkündür.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here