AMD, Ryzen işlemcilerine getireceği güncellemeler ile bellek uyumluluğunu ve performansı arttıracak.

işlemci pazarındaki rekabetini hızla sürdürüyor. Piyasaya sürdüğü Ryzen işlemcileri için yolda. Performans ve bellek uyumluluğunu daha stabil hale getirecek olan AMD bazı anakartlar için update ile uygulanacak…


AMD yeni nesil Ryzen işlemci ailesi için firmware güncellemelerine devam ediyor. Yakın gelecekte kullanıma sunulması beklenen AGESA 1006 güncellemesiyle, Ryzen işlemcilerin daha geniş ölçekte doğal bellek desteğine kavuşacağı bildirildi. Anakart üreticisi Gigabyte tarafından da doğrulanan bilgiye göre, içinde Intel uyumlu DDR4 modellerinin de olduğu 20’den fazla bellek kiti de Ryzen uyumluluk listesine eklenmiş olacak. Bugün Ryzen ve yüksek frekanslı bellek kitleri için kimi kullanıcıların yaşadığı yüksek frekans sorunu, aslına bakılırsa kullanılan belleklerin Intel XMP uyumlu olmasından kaynaklanıyor. Her ne kadar bellek gerilimini 1.5v seviyesine çekmek çoğu senaryoda bu sorunu aştırıyor olsa da, Ryzen sistem toplayacaklara tavsiyemiz uyumlu bir bellek kiti almaları. Görünüşe bakılırsa, Samsung B-die yonga kullanan kitlerde herhangi bir uyumluluk sorunu yaşanmıyor. Ancak Hynix yongalı ve Intel XMP optimize bellek kitleri, Ryzen üzerinde vaad ettikleri orjinal saat hızlarını görmekte sorun yaşayabiliyorlar.

Gigabyte’ın kendi açıklamasına göre AGESA 1006 tabanlı firmware güncellemesi, daha geniş bellek desteğine ek olarak cold boot sorununu çözecek ve kullanıcılara manuel olarak LAN, ses ve ilgili PCI-E slotlarını kapatma özelliği sunacak. Güncellemenin bu ay içerisinde çıkması bekleniyor.

AMD RX 500 Serisi Ekran Kartları Fiyat ve Özellikleri!


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here