1 Mayıs itibarıyla internet servis sağlayıcıları kullanıcılara AKK uygulamasını değiştirecek.

Internet kullanıcılarının bir çoğu bu uygulumadan muzdarip. Peki 1 Mayıs itibariyle , yani Adil Kullanım Kotası sorunu ortadan kalkıyor mu? Bu sistem eski internet kullanıcılarını zora sokabilir. İşte ayrıntılar…

Yıllardır birçok internet kullanıcısı Adil Kullanım Kotası sebebiyle isyan ediyor. Belli bir miktar internet kullanımından sonra hızın düşmesi sebebiyle internet kullanımını güçleştiren AKK’nin, 1 Mayıs 2017 günü yeni düzenlemeyle kaldırılması bekleniyordu, ancak ortaya çıkan iddialar internet kullanıcıları tarafından hayal kırıklığıyla karşılandı.

Bknz: Adil kullanım kotası 2019’da tamamen kalkıyor!

HENÜZ NETLİK KAZANMADI

servis sağlayıcıları AKK’siz paketlerini duyururak kullanıcıların dikkatini çekmeye devam ederken, aslında 1 Mayıs günü kullanıcıların hayal kırıklığına uğrayacağı ortaya çıktı. Zira, 02:00 – 08:00 arasındaki kullanımın AKK’den sayılmaması ve hız düşüşlerinin paketlere göre belirlenmesi gibi düzenlemeleri hayata geçirmek istemeyen ISS’lerin, kota sistemine geçtiği iddia ediliyor.

KOTA AŞIMINDA GB BAŞINA 1 TL

Farklı firmalara ait olduğu iddia edilen belgelerde bayiler, 1 Mayıs itibariyle AKK’nin sona erdirileceği ve kota uygulamasına geçiş yapılacağı konusunda bilgilendiriliyor.
Örnek vermek gerekirse 60 TL karşılığında 25 Mbps hız sunulan paket için 35 GB indirme ve yükleme kotası belirleyen firmalar, kullanıcılardan kota aşımı sonrasında GB başına 1 TL talep edecek. İnternet servis sağlayıcılardan herhangi bir resmi açıklama gelmediği için, tüm bunların şu anda bir iddia olarak gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here