Kısa süre içinde akıllı saat pazarında yeni bir dönem başlıyor: Windows 10!

Sonunda 10 tabanlı bir de pazara dahil oluyor ancak tahminlerin tersine ürünü sunmayacak. İşte, tabanlı ilk akıllı saatin tüm detayları.


Akıllı saat pazarındaki rekabete bir türlü dahil olamayan Microsoft yerine bir başka şirket hamle yapmış durumda. İşte, Trekstor’un Windows 10 tabanlı akıllı saati ile ilgili detaylar.

Windows Vista, yakında karanlığa gömülecek!

Windows 10 işletim sistemi ne özellikte olacak?

Windows işletim sistemi kullanan akıllı saat planlarını bir türlü gerçeğe dönüştüremeyen ve hatta Microsoft Band olarak bilinen spor bandı serisini bile rafa kaldıran Microsoft, Windows 10 tabanlı ilk akıllı saatin Trekstor tarafından sunulacağını duyurdu. Windows 10 IoT Core sürümünden gücünü alacak olan akıllı saat ile Evrensel Windows Uygulamaları’nın kullanımı mümkün olacak. Ayrıca, giyilebilir ürünün buluta bağlanacak olması da dikkat çekiyor.
Gorilla Glass 3 ile korunacak 1.54 inç ekrana sahip olacak akıllı saat, hem Wi-Fi hem de Bluetooth desteği sunacak. Trekstor akıllı saatiyle ilgili daha fazla detayın ise önümüzdeki haftalarda açıklanacağı ifade ediliyor. Umarız ki Trekstor’un akıllı saati diğer üreticilere de cesaret verir ve daha fazla üretici Windows 10 tabanlı akıllı saatler için kolları sıvar.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here